17 February 2014

Zimní promítání: program / Winter screening: programme. 18.2.2014.

Uvidíme se již zítra. Začínáme ve 20:00! See you tomorrow. We start at 8PM!

Program večera / Programme of the evening:


20:00 - 21:00 - hudba/music - Syk2ne
 


21:00 - 23:00 - promítání krátkých filmů/screening of the Future Shorts:

1. THAT I’M FALLING ? (PADÁM?)

Režie/Director: Eduardo Williams
Francie/France - 2013 - 15min - Drama

Mladý muž ve snaze najít a ukrýt vzácné semeno stoupá z podzemí na povrch. Se svými přáteli zažívá dlouhou cestu plnou nečekaných zvratů.
A young man in search of a seed emerges from the underground where he spends time with his friends. In their company he begins a long digestive journey.

2. OUT OF REACH (NEDOSAŽITELNÉ)

Režie/Director: Jakub Stozek
Polsko/Poland - 2011 - 30min - Dokument/Documentary

Mladé a neklidné sestry Karolína a Natálie mají realistický pohled na život doma. Jejich otec je dominantní, ale nestará se o ně tak, jak by měl. Jejich matka záhadně zmizela. Holky ví, že život kdekoliv jinde by pro ně byl jen horší. Nakonec se přece jen pokusí najít svou matku a dojdou k překvapivým závěrům.
Young and headstrong, sisters Karolina and Natalia are realistic about their home life. Their domineering father may not take care of them but they know any life with their mysteriously absent mother would surely be worse.

3. BLIND SPOT (SLEPÁ SKVRNA)

Režie/Director: Johanna Bessiére, Nicolas Chauvelot, Olivier Clert, Cécile Dubois-Herry, Yvon Jardel, Simon Rouby
Francie/France - 2007 - 3min - Animovaná komedie/Animated comedy

Zloděj vtrhne do malého obchodu za účelem přepadení. Jenže narazí na poloslepou bábinku, která si právě nakupuje. A v tom se celá situace otočí opačným směrem a začnou se dít strašné věci.
A robber enters a small convenience shop to perform a hold-up. An old grandmother with bad eyesight is doing her shopping. Suddenly, things go horribly wrong.

--- PŘESTÁVKA / BREAK ---


 4. RABBITLAND (KRÁLÍKOV)

Režie/Director: Ana Nedeljkovic, Nikola Majdak
Srbsko/Serbia 2012 - 7min - Animovaný snímek/Animation

Tupí králíci si žijí ve své králičí zemi – “perfektní” demokracii. Králíci tráví dny volbami, které se konají jednou denně, protože v králičí zemi vládne řízená demokracie.
The Brainless Rabbits live in Rabbitland – the “perfect” democracy. The Rabbits spend days voting on democratic elections, which take place in Rabbitland once a day, because Rabbitland is an ordered democracy.

5. THE DATE (RANDE)

Režie/Director: Jenni Toivoniemi
Finsko/Finland - 2012 - 7min - Komedie/Comedy

Tino čeká ženskou návštěvu, která přišly navštívit Diabla, jejich kocoura šampióna. Přitom si sám projde zkouškou jeho mužství. 
Tino’s manhood is put to the test in front of two women when he has to host a date for Diablo, the family’s stud cat.

6. BUZKASHI BOYS (KLUCI Z BUZKASHI)

Režie/Director: Sam French
Afghanistan - 2011 - 27min - Drama

Buzkashi Boys vypráví příběh o stárnutí dvou nejlepších přátel, charismatický uličník a vzdorný syn kováře. V jedné z nejnebezpečnějších válečných zemí světa dospívají a společně bojují za uskutečnění jejich snů.
Buzkashi Boys tells the compelling coming of age story of two best friends, a charismatic street urchin and a defiant blacksmith’s son, who struggle to realize their dreams as they make their way to manhood in one of the most war-torn countries on Earth.

--- DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ / AUDIENCE´S VOTING ---